Danışma ve Bilgi Hattımız


Booking Hotel USA


amerikada ehliyet, hız sınırları ve araba kullanımı
work and traveL


AMERİKADA EHLİYET bİLGİSİAmerikada Türk ehliyeti ile araba kullanma
Araba kullanabilmenizin ilk şartı Türkiye'de ehliyet sahibi olmanızdır. Araba kullanımı ile ilgili yasal kurallar eyalete gore değişiklik gösterir. Bu nedenle gelmeden önce gideceğiniz eyaletin kanunlarını araştırmanız iyi olacaktır. Birçok eyalette Türkiye'de geçerli olan ehliyetinizi 6 aya kadar kullanabilirsiniz, fakat araba kullanırken mutlaka pasaportunuzu da yanınızda taşımalısınız. Araba kullanırken trafik kurallarına mutlaka uymalısınız ve yayaların her zaman geçiş üstünlüğü olduğunu unutmamalısınız.

Ehliyetsiz yakalanma - Ehliyetinizi her zaman ve mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Ehliyetsiz yakalandığınız zaman, hapise bile atılabileceğinizi ve arabanızın çekileceğini unutmayın.

Amerikan Ehliyeti almak istesem - Türk ehliyetinizi vererek bir Amerikan ehliyeti alamazsınız. Geçici bir süre kalacağınız için zaten buna da ihtiyacınız yok. Türk ehliyetiniz ile 6 ay boyunca araba kullanabilirsiniz.

Hız Sınırları - Amerika'da her şey mil hesabı olduğundan, o şekilde verelim, Amerikada hız sınırı çoğu eyaletlerde otobanlarda 70 Mph ve diğer daha küçük yollarda ise 55 Mph civarındadır. Lütfen hız sınırlarına uyunuz ve mümkün olduğunca polise yakalanmamaya gayret gösteriniz. Eğer yakalanırsanız da şunu bilmeniz gerekir, sakın arabadan inmeyin, sadece camınızı açın ve polis geldiğinde pencereden evraklarınızı ona uzatın. Mümkün olduğu kadar güleryüzlü davranın.

 

 

 

Work&Travel Öğrencilerimizden Mektuplar

Örnek iş listemizden işinizi belirleyin

ÖrnekÇALIŞMA
YERLERİ

work and travel iş listeleri