Danışma ve Bilgi Hattımız


Booking Hotel USA


Gitmeden önce dönmeden önce unutmayın work and traveL

programinA

GİTMEDEN ÖNCE, DÖNMEDEN ÖNCE !GİTMEDEN ÖNCE

BAVULUNUZU HAZIRLARKEN, Bavulunuzda bulunmasını tavsiye ettiğimiz bazı şeyler var;

1. GRUP (YIYECEKLER) kahve (nescafe) , çay (bıtkı cayı, ya da normal cay) hazır corba, kuruyemıs (opsiyonel)
2. GRUP (KISISEL BAKIM) sampuan, sac kremı, tokalar+takılar tarak fırca, kurutma makinesi cımbız, torpu, makyaj malzemelerı, yuz temızleme dıs fırcası, dıs macunu, kulak cubugu, pamuk dus jelı, vucut bakım (gunes yagı nemlendırıcı vs) gunesten koruyucu krem oje, aseton, deostıck, parfum, ayna not: cakı, tırnak makası, jılet gıbı malzemeleri bavul ve el çantanızdas bulundurmamanızı tavsıye ederiz.
3.GRUP (ODA) toz bezı, mını dıkıs setı, calar saat, oda ve dus terlıgı, banyo yuz plaj havlusu,yastık kılıfı, carsaf,pıke
4. GRUP (KISISEL ESYALAR, YANINIZDAKI CANTAYA BELKI) mp3 çalar, cd'ler, laptop, fotograf makınası,kamera (bunları oradan uygun fıyatlarda da bulabılırsınız) yedek pıller, usb kablosu,fotograf, gunluk,kalem,adres defterı, pasaport,para,bılet,kımlıklerınız, belgelerın kopyaları ,gunes gozlugu,kıtap
5. GRUP (ILACLAR) vıtamın, agrı kesıcı, grıp ılacı, bepanthene, yanık kremı
6. GRUP (KIYAFETLER + AYAKKABILAR) tamamen sıze kalmıs ama yanınıza bır sweatshırt almayı unutmayın yeter. ayakkabılarınızında rahat olmasına dıkkat edın. çalışmadığınız gunlerde bıle cogunlukla gezıyor olacagınız ıcın rahat ayakkabılar tercıh edın
7. GRUP (DUTY FREE) sıgara (3 karton hakkınız var) ıckı (toplamda 2 litre olmalı, 2 tane 1 litrelik ya da 3 tane 75 lik)

DÖNMEDEN ÖNCE

- Social Security Card (Sosyal Güvenlik Numaranızın Yazılı oldugu kart)
- Son Pay check (Son maaşınızı gösteren)
- Pasaporttaki vize sayfası
- Ds 2019
- Size işveren tarafından ya da bankadan verilen evrakları saklayın ve sakın atmayın.
- Borcunuz varsa ya da ceza yediyseniz ödemeniz gereken tutarı ödemeniz yararınıza olacaktır. Aksi takdirde tekrar vize almak istediğinizde sorun yaşayabilirsiniz.
- Amerika'dayken bankada hesap açtırdıysanız tüm paranızı çekin ve hesabınızı mutlaka kapatın aksi taktirde hesabınızda kalan paradan banka belli sürelerde masraf alıyor ve eğer kapatmamışsanız belli bir sure sonar hesabınız eksiye geçiyor ve borçlu duruma düşüyorsunuz..
- Son paycheck' inizi bozdurmanız sizin için daha iyi olacaktır. Türkiye de bankalar yüksek sayılabilecek bir komisyon alıyorlar.
- İşten erken ayrılıp Türkiye'ye erken dönmeyi planlıyorsanız işvereninize mutlaka 15 - 20 gün önceden söyleyin.

 

Work&Travel Öğrencilerimizden Mektuplar

Örnek iş listemizden işinizi belirleyin

ÖrnekÇALIŞMA
YERLERİ

work and travel iş listeleri