Danışma ve Bilgi Hattımız


Booking Hotel USA


work and travel konaklamawork and traveL

programi

PASAPORT/VİZE ve SevİS İŞLEMLERİPASAPORT BAŞVURUSU: Eğer yurt dışına çıkabilmeniz için geçerli bir pasaportunuz yoksa, il emniyet müdürlüğünüzden başvuru formu almanız, bununla birlikte nüfus cüzdanınızın aslı, 4,5 X 6 cm boyutlarında fotoğrafınız ve o yıl için belirlenmiş pasaport ücretiyle birlikte başvuru yapmanız gerekmektedir. AmerikaWAT.com`un size vereceği bir yazı ile pasaportunuzu harç parası ödemeden alabilmektesiniz.

VİZE BAŞVURUSU: WAT Programında Amerika'ya kültürel değişim vizesi "J-1" ile gidilir. American State Department ve yetkili sponsor kurumlar tarafından adınıza özel olarak düzenlenen DS-2019 formu ile vize başvurusu yapılır. Bu başvurunuz ve görüşmeleriniz boyunca AmerikaWAT.com size, hazırlamanız gereken belgeler ve yapmanız gerekenler konusunda ücretsiz danışmanlık hizmeti verecektir.

J-1 VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER:
1. Pasaport
2. 1 Adet Fotoğraf
3. DS 2019 Formu
4. DS 158 Formu
5. DS 157 Formu (erkek öğrenciler için)
6. DS 156 Formu (AmerikaWAT, TARAFINDAN DOLDURULUR)
7. Transkript (Gizli - Confidential, mühürlü zarf içinde)
8. FORTIS vize başvuru ücreti dekontu
9. SEVIS ödeme belgesi (İSTENİLDİĞİ TAKDİRDE BİZİM TARAFIMIZDAN YAPILIR)
10. Uçak rezervasyon belgesi (ŞİRKETİMİZ TARAFINDAN AYARLANIR)

SEVİS Ücreti: Sevis, Öğrenci ve Değişim Ziyaretçisi Bilgi Sistemi yani; Amerika`da ülke içi güvenliği sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir izleme sistemidir. Vize başvurunuzdan 3 gün önceye kadar 35$ Sevis ücretinizi yatırmanız gerekmektedir ve Amerikadaki ilk haftanızda www.mysevis.com sitesine girerek bulunduğunuz adresi kayıtlara girmeniz gerekmektedir. Bu konuda da AmerikaWAT, size destek olmakta; ücreti sizin adınıza konsolosluğa yatırabilmekte ve web sitesi hakkında sizi en iyi şekilde bilgilendirmektedir.

 

Work&Travel Öğrencilerimizden Mektuplar

Örnek iş listemizden işinizi belirleyin

ÖrnekÇALIŞMA
YERLERİ

work and travel iş listeleri