Danışma ve Bilgi Hattımız


Booking Hotel USA


work and traveL

REFERANSLARIMIZ

BİZİMLE GİDENLER NE DÜŞÜNÜYOR?Bu alanda bizimle yakın geçmişte work and travel programına katılmış olan, bir kaç arkadaşımızın görüşlerini sizlerle paylaşmak istedik. Buna benzer bir çok referansımız ile bire bir konuşabilir veya bizden emailini alarak yazışabilir ve onların dürüst fikirlerini edinebilirsiniz. AmerikaWAT.com olarak açık ve şeffaf bir program yürütmekten gurur duyuyoruz.


work and travel referans 2CENGİZ BİLGE DİRİCAN - ODTÜ

Bu yaz AmerikaWat.com aracılığıyla Work and Travel programına katıldım ve herkese böyle bir deneyim yaşamalarını tavsiye ediyorum. Benim gittiğim yer Texas eyaletine bağlı bir adaydı, deniz olan şehirleri sevenler için mükemmel bir yer! Adaya ulaşım otobüslerle oluyor ve ulaşım bedava. AmerikaWat.com'ın bulmuş olduğu işletmeden oldukça memnun kaldım. İşe garsonlukla başladım ve ilk işimde çok iyi para kazandım, miktar olarak belirtmem gerekirse 3 ayda 7000$ kazancım oldu. Bölgede ikinci iş bulma imkanı da çok fazla ve bu kazancı daha da arttırabilir. Bunun yanı sıra programın en güzel yanı yeni insanlar tanımam ve İngilizce'mi geliştirmem oldu. Benim kaldığım yerde Meksika kökenli Amerikan vatandaşları çoğunluktaydı, Birçoğuyla tanıştım ve hatta bir aile bir ay beni evlerinde karşılıksız olarak misafir etti! Gerçekten çok misafirperver ve cana yakın insanlar, bu da bizim kültürümüzle uyuşan bir özellik. Aynı zamanda bu bölgede ikinci dil İspanyolca ve gidecek olan kişiler rahatlıkla İspanyolca da öğrenebilirler! Güzel bir deneyim yaşadım ve her şey için teşekkürler.

 

work and travelONUR ERGEZER - BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

Work and Travel programına 2007 yaz ayında katıldım ve Wisconsin eyaletinde bulunan Noah's Ark Water Park'ta çalıştım. Burası Amerika'nın en büyük su parklarından bir tanesi ve oldukça eğlenceli bir yer, çalışmak için de ideal! Bu yaz benim için çok güzel bir deneyim oldu, dünyanın her yerinden gelen insanlarla tanışma ve dostluk kurma fırsatı buldum. Çalıştıktan sonra gezme imkânınız da var! Kazandığım parayla bütün masraflarımı rahatlıkla karşıladım ve birçok yeri de gezip görme fırsatı elde ettim. Bu programın bana çok şey kazandırdığını söyleyebilirim. İngilizce'm gelişti, Amerika'yı dilediğim gibi gezebildim, farklı kültürler tanıdım ve sorumluluk duygum gelişti. Bu programa katılmamda bana aracı olan AmerikaWat.com'a teşekkür ediyorum. Programa katılacak herkesin benim gibi güzel anılarla dönmesi dileğiyle…

 

work and travel referansıDAVUT YILAN - HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Merhaba. 2007 yaz döneminde AmerikaWat.com aracılığıyla Work and Travel programına katıldım ve çok doğru bir karar almış olduğumu söyleyebilirim! Öncelikle ben geçen sene hazırlık sınıfı öğrencisiydim ve vize alamama riskim vardı. Ama doğru yollardan gittim ve vizemi aldım. Ben Amerika'nın kuzey doğusunda New Hampshire eyaletinde, North Conway bölgesindeydim. İlginç gelebilir ama burası Karadeniz'e çok benziyor :) Huzurlu, sakin ve doğa güzellikleriyle bir tatil kasabası görüntüsünde. New England bölgesinin en büyük outlet alışveriş merkezi olan ve alışveriş için her yerden turistlerin geldiği Settlers Green Outlet Village bulunduğum yere çok yakındı. Burası Work and Travel öğrencileri için bulunmaz bir yer çünkü 60'dan fazla mağaza var ve her mağazada 3-4 tane öğrenci çalışıyor. Yani burada ikinci iş bulmak çok kolay, alışveriş de çok ucuz. Ben North Conway Grand Hotel'de "laundry man" olarak çalışıyordum, ikinci iş olarak da bu alışveriş merkezinde bulunan Bass Shoes Factory Outlet'te çalışıyordum. Özellikle mağazada çalışmak çok eğlenceli ve müşterilerle ilgilenmek İngilizce'mi çok geliştirdi. Her yerde çok güzel anılarım var ve çok güzel dostluklar kurdum oteldeki işimden ayrılırken ağlayanlar oldu ve beni çok etkiledi. Çok farklı bir yaz geçirdim, gelecek yıllarda mutlaka tekrar gideceğim. Her üniversite öğrencisinin bu tecrübeyi yaşamasını tavsiye ederim. İlgisinden dolayı AmerikaWat.com'a da ayrıca teşekkürler.

 


DAHA FAZLA REFERANS İÇİN LÜTFEN BİZE ULAŞIN.


 

Work&Travel Öğrencilerimizden Mektuplar

Örnek iş listemizden işinizi belirleyin

ÖrnekÇALIŞMA
YERLERİ

work and travel iş listeleri